O nás

Tým Rebels Cheerleaders byl založený v září 2015 jako kroužek Cheerleaders Peewees a Cheerleaders Junior při volnočasovém středisku AZ Centrum Havlíčkův Brod.

Zakladatelkou a trenérkou Rebels Cheerleaders je Martina Niklová, která během studia nasbírala řadu užitečných zkušeností z oblasti cheerleadingu v taneční škole A-Styl Liberec. V oblasti cheerleadingu se neustále vzdělává, aby i všechny týmy Rebels Cheerleaders mohly neustále zvyšovat a rozšiřovat své schopnosti a dovednosti.

První dva roky týmy trénovaly a vystupovaly jako Blue Roses Cheerleaders. První sezona 2015/2016 probíhala v duchu seznamování se základy převážně tanečního cheerleadingu kategorie Freestyle Pom. Ve druhé sezoně 2016/2017 začaly oba týmy postupně objevovat základní i pokročilejší prvky sportovního cheerleadingu kategorie Team. Oba týmy se začaly účastnit okresních tanečních soutěží.

Od července 2017 tým funguje pod novým názvem REBELS CHEERLEADERS. Ve třetí sezoně, která začne v září 2017, bude věnována pozornost zejména tumblingu. Týmy budou navíc rozděleny nejen podle věkové kategorie na Peewees a Junior, ale také podle zaměření tréninků.

Kategorie TEAM je kategorii cheerleadingu v pravém slova smyslu tak, jak jej známe z USA. A ano, dělají ho i KLUCI. Choreografie je složená zejména ze stuntů (zvedaček) a pyramid a doplňují ji pasáže gymnastické a akrobatické nebo cheer dance. Součástí soutěžní choreografie je i týmový pokřik. Choreografie se předvádí bez pomponů.

Kategorie FREESTYLE POM je kategorií spíše taneční. Nepostradatelným doplňkem jsou pompony. Choreografie může zahrnovat jednoduché stunty (zvedačky), ale převážná část je hlavně taneční se základními i pokročilejšími prvky gymnastiky.

Novinkou v sezoně 2017/2018 jsou kroužky Cheerleders For Fun, Cheerleders Senior a Parent Team.

Naše úspěchy

2018

Přibyslavský pantoflíček - 1. místo (Rebels Black),

                                         - 3. místo (Rebels Silver)

Semifinále MIA Festival Chrudim - 1. místo (Rebels Silver)

                                                        - 1. místo (Rebels Black)

                                                        - 1. místo (duo Peťa & Nikča)

Semifinále MIA Festival Hradec Králové - 1. místo (Rebels Silver)

                                                                   - 2. místo (Rebels Black)


2017

Přibyslavský pantoflíček - 2. místo (Junior)

Havlíčkobrodský střevíček - 1. místo (Junior)

Vánoční MIA Festival - 3. místo (Rebels Black)